top of page

עמידה מול מצלמה

3.jpg

עד לפני מספר שנים, עמידה מול מצלמה הייתה שמורה לאנשים המופיעים בטלוויזיה, כגון פוליטיקאים, מנהלי חברות גדולות, אמנים וכן הלאה. ואולם, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות וחדירתה המאסיבית של רשת האינטרנט לכל תחומי החיים, נפתחו ערוצים דיגיטליים רבים בפני בעלי מקצועות ובעלי עסקים מכל המגזרים. מדובר בפלטפורמות המערבות בין היתר הופעה מול מצלמה, בין אם מדובר בסרטון מצולם מראש או בהעברת קורסים ומידע בזמן אמת. לשם כך יש לדעת איך להופיע מול מצלמה, ולהעביר את המסרים המבוקשים באופן מדויק, אפקטיבי ונינוח.

יכול לעניין אותך גם: הכנה להופעה בטלוויזיה

איך מופיעים מול מצלמה?

 

כאמור, בעידן הדיגיטלי אנשים רבים נדרשים ומעוניינים להופיע מול מצלמות לקידום ענייניהם, בין אם מדובר במרצים המעבירים קורסים מקוונים, או בבעלי מקצועות ועסקים המעוניינים לקדם את עצמם ברשתות החברתיות ובמדיה הדיגיטלית בכלל. יתר על כן, בעידן הקורונה כולנו התוודענו לתוכנות כדוגמת זום, המאפשרות לנהל מפגשים עסקיים ואחרים מרחוק, ובהחלט נראה כי פלטפורמות כאלו ימשיכו ללוות את עולמנו לשנים הבאות, גם אחרי שהקורונה כבר לא תהווה איום בריאותי משמעותי.

 

יחד עם זאת, עמידה מול מצלמה איננה מגיעה לכולם בקלות, אפילו אם מדובר במרצה שכבר יודע לעמוד מול קהל של עשרות ומאות סטודנטים, או אם מדובר במנהלי חברות שאמונים על קיום פגישות רבות משתתפים ועמידה בפני קהל נכבד של עובדים ומנהלים זוטרים. אכן, ישנו הבדל משמעותי בין המרחב הפיזי שבו נערכים מפגשים והרצאות שכאלו, לבין ישיבה מול מצלמה בודדת המכוונת אל הדובר, כאשר ברקע מצויים אנשים רבים שצופים ומאזינים אך לא ניתן לראות ולחוש אותם. עבור לא מעט אנשים מדובר בחוויה מאתגרת ואף מתסכלת, והם חשים שהכלים שעד כה שירתו אותם היטב אינם כה מועילים במעמד "המוזר" הזה.

סדנה לעמידה מול מצלמה

 

קורס עמידה מול מצלמה של חברתנו מקנה את הכלים, היכולות והמיומנויות הנדרשות, לצד היכרות ונינוחות עם ההתנסות החדשה הזו. אכן, כמו דברים רבים בחיים צריך גם ללמוד איך להופיע מול מצלמה ממי שיש לו ניסיון רב, והקורס לוקח אתכם צעד אחד צעד עם ליווי אישי וקרוב. בין היתר, הקורס עוסק בתכנון ובניית מסרים ממוקדים, בין אם שיווקיים, לימודיים, מנהלתיים או אחרים, תוך הפרדה של המוץ מהתבן. בתוך כך, עובדים על מיומנויות STORY TELLING שעוזרות להעביר את המסרים שנבנו באופן שייצור עניין לכל אורך ההרצאה או המפגש, ובאמת ייקלטו בקרב הצופים בזמן אמת או בסרטון שהוקלט מראש.


בנוסף, במהלך הסדנה לומדים את הכללים ומקבלים טיפים רבים לגבי עמידה מול מצלמה, לרבות בעזרת ניתוח של חומרי מצולמים, למשל בכל הקשור לשפת גוף, יצירת קשר עין עם המצלמה, הימנעות מטעויות, התמודדות עם שאלות והפרעות, שמירה על חיות ועניין, ועוד.

כמה טיפים לדוגמא

 

כאמור, במהלך קורס עמידה מול מצלמה מקבלים ארגז כלים עשיר, הנחייה וטיפים חשובים. לדוגמא, אפילו אנשים שרגילים לעמוד מול קהל במרחבים פיזיים ולהשתמש בשפת גוף, מוצאים את עצמם מוגבלים מבחינה זו כאשר הם יושבים מול מצלמה. אכן, מדובר במרחב יותר מוגבל אך בהחלט יש בו מקום לשפת גוף אפקטיבית, רק שצריך להתחשב במגבלות המרחב המלבני ולשמור שתנועות הידיים יהיו מצויות בתוכו מבלי לחרוג ממנו. גם לאינטונציה יש תפקיד משמעותי ביותר בעמידה מול קהל והעברת מסרים, אך כאשר מופיעים מול מצלמה ברשת כמו בזום, קשה לדעת איך אנו באמת נשמעים. לכן, מלבד אימון על הטון הנכון, במהלך הקורס גם מבצעים הקלטות המאפשרות להבין כיצד הקול נשמע ולבצע שינויים עד הגעה לאינטונציה מושלמת.

זו הייתה רק סקירה קצרה של תכני סדנא להופעה מול מצלמה. המעוניינים בפרטים מלאים מוזמנים ליצור עימנו קשר.

bottom of page