top of page

סרט לגיוס כספים

הפקת סרטון שיווק לעסק

גיוס כספים הוא אחת המשימות החיוניות של עסקים וארגונים בשלבים שונים של חייהם. הכספים עשויים להגיע ממקורות שונים ובהם גם גורמים כמו תורמים ומשקיעים, החל באנשים פרטיים ועד לקרנות, חממות, גורמי ממשל ועוד. לשם כך יש לשכנע בדבר נחיצות ההשקעה, היותה משתלמת עבור המשקיע, ראויה מבחינה חברתית או סביבתית עבור התורם, וכן הלאה. על האמצעים היותר אפקטיביים להעברת המסרים המבוקשים נמנה סרט גיוס כספים כפי שחברתנו מפיקה בפורמט טלוויזיוני חדשותי.

בין משקיעים לתורמים

כאמור, סרטון לגיוס כספים עשוי לפנות אל משקיעים או לתורמים, שתי אוכלוסיות נבדלות שבמידה מסוימת גם צריכה פנייה שונה. מבחינת משקיעים, ההשקעה נדרשת בשלבים שונים של חיי החברה או הארגון למשל כאשר מעוניינים להתרחב ולחדור לשווקים חדשים, כאשר רוצים לפתח ולייצר מוצרים מסוימים, לצורך הקמת מיזם עסקי חדש, וכן הלאה. האתגר המרכזי הוא כמובן לשכנע משקיע שאליו מן הסתם פונות עוד חברות, ושלמעשה אינו יודע כמעט דבר על העסק. לשם כך יש לשלב מספר כלים כמו תוכנית עסקית ובפרט סרטון רציני ומקצועי התורם להצגת העסק באופן חיובי ומשכנע, תוך העברת מסרים, נתונים ורעיונות בצורה ברורה, פשוטה, מהירה ואטרקטיבית.

גם כשמדובר בתורמים הסרטון ממלא תפקיד דומה, שכן התורם אינו מכיר היטב או בכלל את הארגון וגם הוא מתבקש להכניס את היד לארנק. יחד עם זאת, כאן הדגש אינו מושם על היות ההשקעה משתלמת מבחינה כספית, אלא על נחיצותה לפעילות הארגון או העמותה, וכמובן על פועלו של הארגון לטובת מטרות סביבתיות או חברתיות. על כן, סרט תדמית לגיוס תורמים יהיה בקונספט שונה מאשר סרט תדמית לגיוס כספים ממשקיעים, ועל כך יורחב בהמשך.

מדוע דווקא סרטון לגיוס כספים?

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר ארגונים וחברות להפיק סרט גיוס כספים, וזאת לאור מספר יתרונות חשובים. ראשית, הסרטון חוסך את הצורך לנסוע ולקיים פגישה פנים אל פנים. מדובר באמצעי שניתן להקרין למעשה דרך כל מכשיר, החל בנייד ועד למסך גדול, החל באופן פרטי ועד ברשת האינטרנט, והוא יכול לפנות אל קבוצה מצמצמת של משקיעים ותורמים או לכלל הציבור. כך לדוגמא, אם מדובר בסרטון לגיוס משקיעים הנמצאים בחו"ל, אין צורך לעלות על המטוס, לקבוע פגישה, ולהסתבך עם מערך תכנון מורכב. ניתן פשוט להעביר את הסרטון למשקיעים בדרכים שונות, או לשלבו בתוך פגישה זום. 

יתר על כן, הסרטון עצמו חוסך הסברים ארוכים שגם יכולים להיות מייגעים אם הם נאמרים בעל פה או נכתבים על הדף. אין ספק כי סרטון מקצועי ורציני יכול להעביר בצורה מתומצתת, מהוקצעת ומשכנעת את יתרונות ההשקעה בחברה או מתן תרומה לארגון. זאת, בפרק זמן קצר שאינו גוזל הרבה מזמנו של התורם או המשקיע הפוטנציאלי, ובדרך שונה ממה שיכולה להעביר תוכנית עסקית עמוסה בנתונים מספרים וגרפים. יתר על כן, בתחום זה נכונה מאוד האמרה: תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים.   

עוד יתרון חשוב של סרט תדמית לגיוס כספים הוא שניתן להשתמש בו פעמים רבות. כך, אם יוצאים לקמפיין ניתן להציגו שוב ושוב בפני תורמים ומשקיעים שונים. כאמור, ניתן להקרינו בפלטפורמות שונות לרבות המדיה הדיגיטלית, כך שהוא זמין למעשה בכל זמן ומכל מקום. ומבחינת תרומות, את הסרטון ניתן להפיץ ברשת ולהגיע לקהלים נרחבים ללא מגבלה גיאוגרפית. יחד עם זאת, על מנת ליהנות מכל היתרונות האלו חשוב להפיק סרטון ברמה גבוהה ביותר.

סרט גיוס כספים אפקטיבי ומוצלח

כפי שניתן להבין, סרט תדמית לגיוס תורמים או משקיעים יכול להצעיד את החברה או הארגון צעד גדול קדימה. מאידך, הוא עלול שלא ליצור את האפקט הרצוי ואף לחבל במאמצים במידה וההפקה הייתה חובבנית ולא מספיק מוקפדת ודקדקנית. למעשה, סרט תדמית לגיוס כספים צריך להתחשב בשורה ארוכה של פרמטרים. כך למשל, בתהליך האפיון יש להתייחס בכובד ראש לשאלת קהל היעד ולמה שמניע אותו רגשית להזדהות ופעולה. אמנם, כאשר מדובר במשקיעים מעורבת יותר חשיבה רציונאלית לעומת תורמים, אולם בשני המקרים ובעיקר בסרט לתורמים יש לשים את הדגש על תחושות של אמפתיה, אמון, ערך מוסף, סקרנות וכדומה – אשר ידברו אל לב הצופים. 

בנוסף, סרט גיוס משקיעים מוצלח הוא כזה המסוגל להעביר בפרק זמן יחסית קצר את הנושאים היותר מהותיים ורלוונטיים. הוא יציג אותם בצורה מעניינת, ברורה, קליטה, משכנעת וזכירה, ויפשט אותם כך שיהיו מובנים היטב לתורם או למשקיע הצופה, בלי מאמץ או רקע טכני מיוחד. כמובן שבתוך כך מושם הדגש על יתרונות החברה, מוצר או שירות מסוים, או תרומה של הארגון למען מטרות שונות, תוך הבדלה מגורמים אחרים הפועלים בשוק. כל אלו צריכים להיות מאוגדים בתוך מסגרת סיפורית קולחת ומעניינת. כלומר, אין זה מספיק שיהיו בידי ההפקה חומרי גלם מעולים, אלא יש ליצור תסריט המתאים לקהל ולקונספט הנבחר ושובה את לב הצופים מתחילת הסרטון ועד לסיומו.

הפורמט של סרט גיוס כספים

ישנם כמה פורמטים שבהם ניתן להפיק סרטון גיוס כספים, וגם בבחירת הפורמט מומלץ לתת עדיפות למה שמבדל את הארגון או החברה ממתחרים. לצורך הזה עונה חברתנו המפיקה סרטונים בפורמט חדשותי, אשר מעניק להם נופך הרבה יותר אמין, מקצועי, מרתק ומשכנע. את הסרטונים אנו מפיקים על סמך שנים רבות של ניסיון בתחום, עם צוות המורכב ממיטב כתבי הטלוויזיה יוצאי ערוצי החדשות והשידור המובילים בארץ. סרטו גיוס כספים בפורמט חדשותי יתבטא בין היתר בראיונות אישיים, בקריינות מקצועית, בכתבות מהשטח, בסקירה של פעילות הארגון כיום ובעבר, סקירת מוצרי ושירותי החברה, ועוד. כל זאת עם צוות מהשורה הראשונה בישראל ועם אולפן הצילום המתקדם ביותר בארץ שיכול לספק מענה לכלל צרכי ההפקה.

bottom of page