top of page

הפקת סרטון סוף שנה

5.jpg

בכל חברה, ארגון ועסק נוהגים לציין את סוף השנה החולפת ובואכה השנה החדשה, ועושים זאת באופנים שונים כגון הרמת כוסית, יציאה ליום כיף וגיבוש לעובדים, ימי עיון ופגישות סיכום. אחת הבחירות הפופולאריות בשנים האחרון היא סרט סיכום שנה המופק בלעדית עבור הארגון על ידי חברה המתמחה בתחום. אנו מתמחים בהפקתם של סרטים אלו תוך התאמה מלאה לרצונות ולצרכי הלקוח, למסגרת התקציב ולחזון, לאופיו של העסק ולשימושים השונים שעבורם מיועד הסרטון.

 

יש להדגיש כי מאפיין ייחודי של הפקת סרטון סיכום שנה עם חברתנו, הינו הפורמט החדשותי. כלומר, הסרטון שאנו מפיקים נראה ונשמע כמו סיקור חדשותי בכתבת שטח ובאולפן על כל המשתמע מכך, ויכול אף להיות מלווה בקריין ואיש טלוויזיה מוכר במידת הצורך. כך מקבל סרטון סוף שנה נופך יותר רציני ומושקע, מקצועי ואמין, וניתן לעשות בו שימוש לקשת רחבה של מטרות ופלטפורמות. את ההפקה מלווים חברי המערכת שלנו, כולם בעלי ניסיון מקצועי רב בערוצי הטלוויזיה המובילים בארץ. אנו נעזרים במיטב הציוד הטכנולוגי ובמצלמות Full HD המצויות באולפן המתקדם מסוגו בארץ, שנמצא בתל אביב.

מדוע מפיקים סרטי סיכום שנה?

 

הפקת סרטון סיכום שנה צריכה להביא בחשבון שורה ארוכה של פרמטרים, ובהם כאמור המטרות שלשמן הסרט מופק. כך לדוגמא, סרטים אלו משמשים לא פעם להצגה בפני מנהלי ועובדי החברה באירועי סיכום שנה, שכן הם תורמים לאווירת הגיבוש ולגאוות היחידה, בעודם מציגים את פועלם של המחלקות ובעלי התפקידים השונים, את ההצלחות וההישגים, את המטרות והיעדים, ומזכירים את החזון והערכים שמלווים את החברה לאורך השנים.

בנוסף, סרטון תדמית סוף שנה עשוי ללבוש אופי יותר שיווקי, בעיקר אם הוא מיועד לעיניים שמחוץ למעגל העובדים הפנימי. כך למשל, חברות רבות נוהגות להפיק סרט סיכום שנה על מנת להפיצו בפלטפורמות דיגיטליות שונות, ובראשן יוטיוב. כמו כן, סרטונים אלו יכולים להשתבץ באתר החברה ובפלטפורמות נוספות, וניתן לצפות בהם גם מטלפונים חכמים, ממכשירים ניידים נוספים ועל מסכים במשרדי החברה. כמובן שאם הסרטון מיועד להצגת גם בפני לקוחות פוטנציאליים המגיעים לבית העסק או גולשים ברשת, יש להגדיר באופן מדויק את קהל היעד שאליו הסרט פונה. מעבר לכך, סרטי סוף שנה יכולים להוות נכס המוצג בהזדמנויות שונות, כגון בביקורים של משקיעים, בכנסים וימי עיון, בדוכנים באירועי קידום מכירות ועוד.

להפיק נכון סרט תדמית לסוף שנה

סרט תדמית סיכום שנה מחזיק משמעות גדולה עבור החברה, עובדיה ומנהליה. במידה רבה, הוא מסכם את הפעילות וההצלחות של החברה בשווקים בישראל ובחו"ל, את הפיתוחים והפטנטים, את האנשים שמאחורי ומלפני הקלעים. על מנת שיעורר גאווה והזדהות בקרב הצופים וישיג את מטרותיו, יש להפיקו באופן מקצועי ונכון על פי תהליך סדור מאלף ועד תו. מאידך, סרטון המופק ללא מספיק מחשבה ותכנון, ללא מלאכת אפיון מעמיקה, ועם ציוד שאינו אופטימאלי, עלול ליצור דווקא את התגובה ההפוכה. כלומר, תחושה של חוסר השקעה בעסק ובעובדיו, רמה נמוכה המשליכה על החברה, אי הזדהות עם התכנים, סרטון המפספס את הפוטנציאל השיווקי הטמון בו, וכן הלאה.


לכן, כאשר מפיקים סרטון סוף שנה יש להתחשב בשורה ארוכה של פרמטרים. כך למשל, יש להבין מהן בדיוק המטרות, היכן הסרטון עתיד להיות משודר ומיהו הקהל שיצפה בו. כמו כן, יש להגדיר באופן מדויק מהי המטרה – האם סיכום טכני מעיקרו? האם לתרום לתדמית ומיתוג העסק? וכן הלאה. מכאן גם נגזר הקונספט של הסרטון והמסרים שרוצים להעביר. לדוגמא, ניתן למקד את הסרטון יותר בפן האנושי, יותר בפן הטכנולוגי, בערכים ובמיתוג, במספר מוצרים חדשים שיצאו לאור השנה, בתרומה של הארגון לחברה הכללית בארץ, וכן הלאה. מכאן ניתן להמשיך אל מלאכת הכנת הסרט בפועל, לרבות צילומי אולפן ושטח, צילומי מסך ירוק, ראיונות עם בעלי תפקידים ועובדים, עבודת עריכה עם קטעי קריינות, מוזיקת רקע, תוספות של אפקטים וכיוצא בזאת.

למה דווקא סרטון סיכום שנה?

 

כאמור, את סוף השנה ניתן לסכם בדרכים רבות, החל בהשקת כוסית ועד להפצת ניוזלטרים בתפוצה נרחבת. מבין האפשרויות הללו, הפקת סרטון סיכום שנה מקנה מספר יתרונות חשובים. ראשית, מדובר בסרטון שאין מגבלה על מספר ההקרנות או מספר הצופים בו, וכך ניתן להגיע לכל תפוצה בכל פלטפורמה ולא רק עם סיום השנה אלא לאורך זמן. הפקת סרטון סוף שנה מעניקה כלי יעיל ביותר להעברת מסרים שאותם קשה להעביר בעל פה או בדפוס. באמצעותו ניתן לפנות אל הרגש, להפגין ערכים וחזון באופן מעמיק יותר, להראות שיש מעשים ואנשים ופעילות אמיתית מאחורי המילים. כמו כן, סרטון סיום שנה הוא ללא ספק דרך מכובדת לסיים את השנה, והוא מעיד על השקעה, מחשבה ורצינות שמשליכה על תדמית החברה בקרב הציבור ועל גאוות היחידה של העובדים.

bottom of page