top of page

סרטון ייצוגי

2.jpg

תחת המונח "סרט ייצוגי" מצויים למעשה שורה ארוכה של סרטונים שאותם ניתן להפיק בפורמטים שונים ועבור מגוון מטרות. כך לדוגמא, ישנם סרטוני תדמית המיועדים לגיוס לקוחות, משקיעים או תורמים, ישנם סרטים המיועדים לשימור עובדים ומנהלים בארגון, סרטוני הדרכה אודות מוצרים, שירותים וכללי עבודה, סרטונים סיכום שנה, סרטוני פרידה וכן הלאה. בכל אחד מהסרטים הללו קיים מרכיב ייצוגי במידה כזו או אחרת, ויש לאפיין, לתכנן, לכתוב ולהפיק אותו בצורה נכונה.

זוהי בדיוק התמחותה של חברתנו, המפיקה סרטון תדמית ייצוגי בפורמט טלוויזיוני חדשותי ייחודי. מדובר בפורמט המעניק לסרטונים מימד אמין וריאליסטי, מוחשי ובגובה העיניים, מקצועי ורציני, המעורר הערכה ומציג את התכנים השונים באופן מובן וברור. מאחורי הפקות אלו עומד צוות מיומן ביותר של יוצאי ערוצי התקשורת המובילים בישראל, הנעזרים במיטב הציוד המקצועי לצילומי אולפן ושטח ולעריכה, וזאת עם האולפן המתקדם מסוגו בארץ.

קצת על סרטונים ייצוגיים

מטבע הדברים, כל סרטון ייצוגי שונה מהאחר בתכניו ובמטרותיו. יחד עם זאת, כאשר מדברים על סרטון תדמית ייצוגי המטרה היא להציג את הייחוד, היתרונות והמסרים העיקריים הקשורים לחברה, למוצר ולשירות מסוים. על פי רוב מדובר בסרטונים ברורים, ממוקדים ויחסית קצרים שנועדו למתג, לבדל ולייצור תדמית חיובית בקרב קהל יעד מוגדר. הדבר נעשה על ידי הצגה ויזואלית שפונה אל הצרכים, הרצונות והרגשות של קהל משקיעים, עובדים, לקוחות וכן הלאה. 

מעבר לכך, התכנים ואף הקונספט עצמו יהיו שונים מאוד בהתאם למטרות, לאופי הארגון ולפילוח הקהל. כך למשל, סרט המיועד לגיוס או לשימור עובדים דווקא יכול להיות ארוך יותר ולהימשך כעשר דקות או רבע שעה, בעוד שסרטון לגיוס לקוחות יהיה לרוב קצר בהרבה עקב הקשב המוגבל של הציבור. בנוסף, סרטון הדרכה יתמקד בהמחשה ויזואלית ברורה של פעולות מסוימות עם מוצר או קבלת שירות, תוך שהוא מנצל את הבמה לחיזוק התדמית החיובית של החברה העומדת מאחוריהם, כמתואר לעיל. בנוסף, ישנם הבדלים משמעותיים בין סרטונים ייצוגיים הפונים אל אנשים צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, סרטונים המיועדים לתערוכות ספציפיות או כאלו המיועדים לרוץ לאורך תקופה ארוכה ברשת, וכן הלאה. מכאן ברור שהפקת סרט ייצוגי חייבת להתבצע באופן נכון ומקצועי עם תהליך סדור.

לעבוד עם מקצוענים

חשוב להדגיש שכשם שסרטון ייצוגי יכול לתרום רבות להשגת מטרותיו, כך הוא גם עלול לפספס את ההזדמנות ואף להזיק למאמצים אם אינו מופק באופן מקצועי לחלוטין. לכן, יש לפנות אל חברות בעלות ניסיון רב בתחום ושמאחוריהן הצלחות מוכחות ורשימת לקוחות מכובדת, עם תיק עבודות מרשים. עוד חשוב להבין כי סרט ייצוגי אמנם מיועד להעברת מסרים ומידע, אך בסופו של יום הצלחתו נעוצה בחוויה שהוא מעורר בצופים, ומכיוון שמדובר לרוב בסרטים קצרים וממוקדים יש לנצל כל שנייה כדי לפנות אל השאיפות, התפיסות, הצרכים והרגשות של הצופים, ואף להניעם לפעולות המבוקשות במידת הצורך.

לשם כך, כשלב ראשון יש להגדיר באופן מדויק מאוד הן את הקהלים והן את המטרות. הגדרת הקהל (משקיעים, צעירים, לקוחות, עירוניים, כפריים וכן הלאה), תשפיע רבות על גיבוש השפה המיוחדת של הסרטון מכל הבחינות. כמובן שגם הגדרת היעד כמו קידום מכירות, הצגת שירות או מוצר חדש או שיפור התדמית תשפיע רבות על הקונספט והתכנים. לכן, רק אחרי שנעשו החלטות והגדרות אלו ניתן לעבור אל בחירת ובניית המסרים המתכתבים ומעבירים את המיתוג, הערכים והחזון של הארגון, ומשדרים למשל קדמה, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, אמינות, רצינות, הצלחה, החיים הטובים וכן הלאה.

לאחר ששלב האפיון של סרטון תדמית ייצוגי מסתיים, ניתן להמשיך הלאה אל העבודה המעשית הכוללת בין היתר בניית תסריט ואישורו על ידי הלקוח, איסוף חומרים קיימים וכן צילומי שטח ואולפן, ראיונות עם מנהלים ועובדים בחברה, וכדומה. בשלב הבא מבוצעת העריכה בו משולבים קריינות, סאונד, כתוביות, מוזיקת רקע, אפקטים ואלמנטים אינפו-גרפיים וכדומה. חברתנו אמונה על הפקת סרטים ייצוגיים מאלף ועד תו, החל בשלב האפיון ועד לשידור הסרטון בפורמט חדשותי מציאותי. 

סרט ייצוגי – נכס במדיה הדיגיטלית

 

סרטון ייצוגי מהווה כיום כלי בסיסי לשיווק ומיתוג, הזוכה לפופולאריות גבוהה בזכות כמה יתרונות ברורים. כך לדוגמא, בעידן הנוכחי ניתן לצפות בסרטונים ולהקרין אותם בשלל פלטפורמות ופורמטים, ולהציגם למשל באתר האינטרנט של החברה, ביוטיוב וברשתות חברתיות נוספות. לכן, סרט ייצוגי אינו מוצר חד פעמי אלא נכס הממשיך ללוות את החברה שניתן להציגו בפלטפורמות עם חשיפה רחבה, באירועים שונים כמו כנסים ותערוכות, בטלפונים ניידים ובמסכי ענק, ולקדם באמצעותו מטרות שונות לרבות קידום הנוכחות החיובית במדיה הדיגיטלית. יחד עם זאת, ראוי לציין כי דווקא לאור ריבוי הסרטים והסרטונים בימינו קיימת חשדנות בקרב הציבור באשר למי ומה עומד מאחוריהם. הסרטונים שחברתנו מפיקה נותנים מענה מצוין לסוגיה זו בזכות סרט ייצוגי המאפשר לציבור הצופים להכיר את הארגון, עובדיו ומנהליו, שירותיו או מוצריו, ולדעת שיש אנשים אמיתיים העומדים מאחוריו. כמובן שהיכרות מוקדמת כזו עם החברה, המוצר או השירות גם מקדמת מאוד את יעדי המכירות, שלא פעם עומדים בראש רשימת המטרות. 

bottom of page