top of page

וידאו פנימי לעובדים וסרטוני חדשות

הפקת סרטון שיווק לעסק

לאורך השנים האחרונות הפך הוידאו לכלי משמעותי ביותר עבור העברת מסרים פנים ארגוניים, החל בהדרכות וקליטה לעובדים חדשים, דרך דבר ההנהלה ועד לסקירה של פעילות והישגים, והעברת מסרים אחידים. חברתנו מספק שירות חשוב תחום זה באמצעות סרטונים ומבזקים בפורמט חדשותי, אותם ניתן להציב בערוץ הוידאו הפנימי של הארגון ובקשת רחבה של פלטפורמות ומכשירים.

אילו סרטונים מציגים בוידאו פנימי?

וידאו פנימי בארגון משמש עקרונית להעברה של מסרים המגיעים מההנהלה אל כל העובדים, בין אם מדובר במשרדים השוכנים בבניין יחיד או בסניפים ומחלקות הפזורות במקומות גיאוגרפיים שונים. לוידאו בפני עצמו יש כמה יתרונות בולטים על פני כלים אחרים המשמשים למטרות אלו, ואת היתרונות נתאר בהמשך. לפני כן, ראוי לסקור את הקשת הרחבה של סוגי סרטונים שניתן להפיק לצורך קידום מטרות שונות. 

באופן כללי מדובר בסרטונים שתפקידם לסנכרן מידע מול כלל העובדים, למשל בפורמט של חדשות ומבזקים כפי שאנו מפיקים, בעוד המטרה יכולה להיות גיבוש והעצמה, הבהרה של ערכים וחזון, הדרכה והנחיות וכן הלאה. לדוגמא, ניתן להפיק סרטון המתאר את עיקרי של תוכנית לשיתוף פעולה בין מחלקות בארגון גדול, המאפשר להעביר בבת אחת מסרים אחידים התורמים ליצירת סינרגיה באופן חלק ועם מינימום אי הבנות ותקלות. כמו כן, ניתן לשדר סרטון המעביר את ערכי השירות המצופים לזכייני רשת גדולה, וניתן להפיק סרטון הסוקר את בחירת העובדים המצטיינים של השנה ואת הסיבות שהובילו לבחירתם.

בנוסף, ניתן להפיק סרטונים המביאים את דבריהם של מנהלים בכירים, לרבות המנכ"ל של החברה, אשר תורמים להגברת גאוות היחידה ולהזדהות עם הישגי החברה, כאשר הראיון יכול להיות בצורה של מבזק או בשידור חדשותי הסוקר את ההישגים בשטח. ניתן גם להפיק סרטונים המביאים מידע לגבי שינויים משמעותיים המתרחשים בארגון, תוכנות תגמול ובריאות חדשות, תוכניות פרישה, ועוד. סרטונים רבים גם נועדו לחזק את המיתוג הפנימי של העסק בעיני העובדים, ובכלל לתרום לתחושת השותפות והשייכות על ידי סקירות של הנעשה בחטיבות ובמחלקות שונות. 

כמו כן, הסרטונים יכולים להציב כמטרה ראשית את הפן האישי הרגשי והאנושי, למשל סרטון לסיכום השנה החולפת ולקראת השנה הבאה, סרטון פרידה מעובד וותיק או מנהל בכיר, סרטון לכבוד אחד החגים או מועד מיוחד אחר, וכן הלאה. לכך מצטרפים סרטוני הדרכה למיניהם העוסקים למשל במתן שירות ללקוחות ובנהלי בטיחות, וניתן גם להפיק סרטונים המיועדים בעיקר לעובדים חדשים הנקלטים בארגון.

סרטון וידאו ותקשורת פנים ארגונית

ישנם כלים ואמצעים רבים שיכולים לשמש לצרכי תקשורת פנים ארגונית, ואין ספק כי סרטונים כפי שחברתנו מפיקה עומדים כיום במרכז הבמה. הסרטונים מהווים כיום חלק בלתי נפרד מהמגעים שבין עובדים ומנהלים ובכל הקשור לפרויקטים, שינויים, תהליכים, הבהרת חזון וערכים. מדובר בתחום נרחב אשר השקעה נכונה וחכמה בו מובילה, לפי מחקרים רבים, להגדלת ההכנסות וההצלחה העסקית. למעשה, כאשר בוחנים את המטרה הראשית של תקשורת פנים ארגונית רואים כי היא מוגדרת כיצירת שיח מתמשך בחברה, אשר מחבר ומניע את העובדים למימוש מטרות עסקית, תוך הגברת המעורבות של כלל הדרגים בארגון.

השגת המטרות החשובות האלו עוברת דרך קידום היבטים שונים. בין היתר, יש לפתח מיומנויות לחיבור עובדים למשימות, להבהיר ערכים ויעדים עסקיים, לחזק את תחושת המחויבות והשייכות, את ההזדהות עם המותג הארגוני, את ההערכה לתנאי ההעסקה, ועוד. כאמור, וידאו לשימוש פנים ארגוני תורם רבות ליצירת הדיאלוג הפורה הזה.

היתרונות של סרטונים בערוץ וידיאו פנים ארגוני

למעשה, בימינו חלק נכבד מפעילות הארגון מושתת על המדיה הדיגיטלית, החל בפגישות מרחוק המבוצעות בתוכנות כמו זום ועד לאתר האינטרנט של החברה. סרטונים כפי שחברתנו מפיקה מאפשרים לשפר במידה רבה את האפקטיביות של וידאו פנימי בארגון. בראש ובראשונה, פורמט הוידאו מוביל כיום בשימוש עסקי ואף אישי, ומחקרים וסקרים מראים כי העובדים מעדיפים לקבל את המסרים דרך הוידאו ואף מצפים לכך. על כן, הוא בעל אפקטיביות רבה יותר מברושורים, כריזות ומזכרים למיניהם וזוכה מראש ליותר התעניינות, העמקה, נכונות והעדפה.

שנית, בניגוד לאמצעים אחרים סרטונים הם הרבה יותר מוחשיים, אותנטיים וחיים מכל גרף, טקסט או אלמנט גרפי. הסרטון יכול להעביר בצורה מוחשית וממשית כיצד מבוטאים בהתנהלות השוטפת ערכים כגון אחריות, מוטיבציה, חדשות, הובלה, שירותיות וכדומה. לדוגמא, הסרטון יכול להביא ראיונות עם מנהלי מחלקות, עם עובדים בקו הייצור, עם ההנהלה הבכירה וכדומה. לפיכך גם הפן האנושי שלו הרבה יותר חזק. מובן מאליו שעובדים בכל ארגון ומכל דרג נוטים יותר להזדהות עם אנשים אמיתיים, חבריהם לעבודה ומנהליהם, אשר מביעים תחושות כמו התרגשות, נחישות, גאווה, סיפוק וכן הלאה. ההזדהות הרגשית הזו היא בסיס ויסוד להצלחה של סרטון מכל סוג, הן כזה המיועד לקהל חיצוני (לקוחות, משקיעים) והן לחוג הפנימי של העובדים. זהו המפתח ליצירת עניין ולהפנמה עמוקה יותר של המסרים והערכים המופיעים בסרטון, הרבה יותר ממה שיכול לעשות טקסט רהוט ככל שיהיה.

לפיכך, סרטונים המהווים חלק מערוץ וידאו פנימי לעובדים, תורמים רבות להפיכתו ל- "מדורת השבט" של החברה. לא מדובר בסרטים שמצולמים כלאחר יד, אלא כאלו הנבנים מתוך חשיבה מעמיקה ובניית תסריט או סיפור הקולע היטב למטרות. באמצעותם ניתן לדעת כי עוברים המסרים הנכונים והמדויקים שמעוניינת ההנהלה לקדם, וזאת באופן ברור ואחיד, ללא קשר למיקומו של העובד בסניף כזה או אחר, או בעבודה מהבית. למעשה, זהו אחד היתרונות המשמעותיים של סרטונים כאלו, ושל וידאו פנימי לעובדים בכלל, שניתן לצפות בתכניהם מכל מקום ובכל זמן דרך המחשב האישי, הנייד או כל מכשיר אחר המחובר לרשת.

ויתרון לא פחות חשוב הוא החיסכון בזמן ובכסף. כך למשל, במקום להעביר הדרכות רבות בארגון גדול לעובדי המחלקות השונות, סרטון אחד המופק בצורה מקצועית ונכונה מביא ל- "יישור קו". כמו כן, ניתן להקרין את הסרטון במועדים שונים בתור תזכורת, ולמשל עם קליטה של עובדים חדשים, דבר החוסך באופן משמעותי בזמני ההכשרה. בתוך כך, האחידות של הסרטון המופץ באותו הפורמט לכל המחלקות והעובדים, מדלג על גישה, הקשבה ותפיסה שונה של כל מנהל מחלקה, ומקטינה כתוצאה מכך חיכוכים, אי יעילות ותקלות בהתנהלות השוטפת.

סרטוני וידאו בפורמט חדשותי

ישנם סוגים שונים של סרטוני וידאו שניתן להפיק, וחברתנו אמונה על הפקתם בפורמט שידורי חדשות ומבזקים. שירותינו כבר ניתנו וניתנים בקביעות לחברות רבות ולארגונים הנמנים בחלקם על הגדולים והמובילים בישראל. ארגונים אלו יודעים להעריך מקצוענות כשהם רואים אותה, ואת הפורמט החדשותי הייחודי בו אנו מתמחים. מדובר בפורמט המעניק לערוץ הוידאו מימד מוחשי ואמיתי, אמין ואותנטי, מושקע ורציני, עם כתבות ומבזקים ממש כמו בערוצי החדשות המובילים, עם כתבים וראיונות, שילוב חומרים שהוקלטו באירועים שונים של הארגון, צילומי אולפן ושטח, ועוד. בתוך כך, אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק הם מנהלי התקשורת הפנים ארגונית שלכם, ומבצעים תהליך סדור ומפורט לכל שלבי החל באפיון וקביעת יעדים וקונספט, דרך הצילומים עצמם ועד לעריכה והשידור.

bottom of page