top of page

הפקת סרטי הדרכה

shutterstock_20628175 copy.jpg

חברתנו אמונה על הפקת כל סוגי הסרטים עבור חברות, ארגונים ועסקים, ובכלל זאת גם סרטי הדרכה. מדובר 

בסרטים שתפקידם להסביר באופן תמציתי וממוקד, ברור ובהיר, תכנים הקשורים לתפעול של מוצרים הנמכרים בשוק, של תפעול כלי עבודה ומכונות, של קבלת שירותים מהארגון, וכן של כללי בטיחות לעבודה עם ציוד, נהלי עבודה עבור עובדי החברה, ועוד.

 

לאורך השנים הפקת סרטי הדרכה לארגונים החליפה את החוברות המודפסות, עקב היתרונות הרבים הגלומים בהם ושעליהם נרחיב בהמשך. לפני כן, נציין כי חברתנו מעמידה לרשות לקוחותיה מספר יתרונות משמעותיים וייחודיים. ראשית, יש לנו ניסיון רב עם הפקת סרטוני הדרכה עבור שורה ארוכה של חברות וארגונים, ובכללם גם מהגדולים והמובילים במשק הישראלי. שנית, אנו מפיקים סרט הדרכה לחברה בפורמט חדשותי, המקנה לסרטון רמה גבוהה של אמינות, בהירות וממשות, ובכך גם עשוי להגביר את ההבנה ואת שביעות הרצון של הצופים והתרשמותם לגבי הגורם שמאחורי המוצר או השירות.

 

מלבד זאת, חברי המערכת שלנו הינם מקצוענים מנוסים ביותר, שעשו את דרכם בערוצי הטלוויזיה המובילים בארץ, ואמונים על תהליך הפקת סרטי הדרכה מאלף ועד תו. לרשותנו גם עומד אולפן הצילום הטוב בישראל, הממוקם בתל אביב ועובדיו הינם מומחים בהפקות אולפן ונעזרים בציוד המשלים הטוב ביותר בשוק, כמו גם במצלמות Full HD. הנכם מוזמנים לגלוש באתר שלנו ולהתרשם מתיק העבודות, וכמובן גם ליצור קשר עימנו ולקבל פרטים נוספים.

יכול לעניין אותך גם:

הפקת סרטי תדמית לחברות וארגונים

 

הפקה מקצועית של סרטי הדרכה

 

כאמור, להפקה יכולות להיות מטרות שונות, למשל סרט פנימי לעובדים אודות קוד האתיקה של הארגון, סרטוני הדרכה לעובדים באולם הייצור של מפעל, סרטי הדרכה המיועדים ללקוחות הרוכשים מוצר של החברה, ועוד. יחד עם זאת, המשותף לכולם הוא הצורך ליצור סרטון המעביר באופן ברור ונכון את המסרים המבוקשים, ובתוך כך גם שיהיה מעניין ומובן. כלומר, מה שעומד לנגד עינינו אינו רק התוכן עצמו וגם לא רק התוכן, המידע או המסר המסוים שרוצים להעביר, אלא גם חוויית צפייה שתשאיר את הצופים קשובים למסך. אם לא כן, הצופה המשועמם או שאינו מבין עלול לאבד עניין, לפספס מידע חשוב ואף לגבש רושם שלילי אודות החברה שיצרה את הסרטון.

 

על כן, הפקת סרטי הדרכה חייבת להתבסס על הליך מקצועי ומאורגן הבנוי משלבים סדורים, ולוקח בחשבון את כל הפרמטרים הנחוצים. כך למשל, מלבד הגדרה ברורה של יעדי הסרטון (תפעול מכשיר, נוהלי שירות, בטיחות וכדומה), יש להגדיר היטב את קהל היעד שעבורו נועד הסרטון. מובן מאליו שיש הבדל מבחינה ויזואלית וטקסטואלית בין קהל של עובדי קו ייצור המחזיקים ברקע טכני קודם, ובין לקוחות ללא רקע כזה ויכולים להיות גברים או נשים, מבוגרים או צעירים וכדומה. כמובן שצריך גם להבין היטב את השירות, המוצר, הקוד האתי, הנוהל או כל תוכן אחר ומה שרוצים להדגיש לגביו, ולאסוף אינפורמציה הולמת כגון איורים טכניים, תמונות וכן הלאה.

 

כאמור, דגש מרכזי יש לשים על חוויית הצפייה ועל המסרים הישירים והעקיפים המוצגים בסרטון, ולמעשה הפקת סרטוני הדרכה יכולה להיות בקונספטים שונים כגון דגש על עומק, סקרנות, ייצוגיות, מקצועיות, ייחודיות, קלילות ועוד. בהתאם לכך גם בוחרים את הלוקיישנים המתאימים לצילומים, כאשר אנו מתמחים כאמור בצילומי אולפן ובפורמט חדשותי שיכול להתבצע גם בשטח – בין אם במפעל או במשרדי החברה, בחנויות למכירת מוצרים וכדומה. לרשותנו עומדים כל אנשי הצוות והציוד הנחוץ, לרבות מצלמות Full HD, במאי, אנשי תאורה, תוכנות עריכה מתקדמות, מסך ירוק, אפשרויות לשילוב כתוביות, קריינות, אנימציה דיגיטלית, אפקטים וכן הלאה, וכל זאת בהתאם לפלטפורמות השונות שבהם הסרטון מיועד להקרנה.

 

מדוע לבחור בסרטי הדרכה

 

כאמור, הפקת סרטי הדרכה לארגונים מחליפה לאורך השנים את החוברות המודפסות, וזאת בזכות שורה ארוכה של מעלות. ראשית, ישנם היבטים שהרבה יותר קל וברור להעביר מאשר באמצעות חוברת או בהדרכה הנמסרת בעל פה, למשל על חלקים פנימיים של מכשירים ומכונות. עקב כך, הסרטונים חוסכים בבעיות ובאי הבנות וכן בשעות יקרות של הדרכה על ידי אנשי מקצוע מיומנים. אכן, למרות שהפקת סרט הדרכה לחברה כרוכה בעלויות, היא בסופו של דבר יכולה לחסוך רבות בהוצאות על צרכי הכשרת עובדים, מתן שירות ללקוחות, רענונים המבוצעים לעובדים מעת לעת, ועוד.

 

בנוסף, סרטוני הדרכה הינם הרבה יותר מעניינים מאשר קריאה בחוברות או הקשבה להסברים ממושכים. הם תמציתיים וברורים, מעבירים את הנקודות החשובות ואת המסרים המבוקשים, ויכול

ים לשלב אלמנטים רבים המשאירים את הצופה קשוב ומעוניין בתוכן שמוצג על המסך. יתר על כן, מוקדשת בהם מחשבה מרובה לשפה הנכונה שתדבר אל הצופה, ולמעשה תתבונן על הדברים מנקודת המבט שלו. כפועל יוצא מכך נוצרת הבנה טובה יותר ותחושה טובה יותר בקרב הצופה, ומכיוון שניתן לצפות בסרטון בפורמטים שונים ניתן לחזור אליו שוב ושוב ללא תלות בחוברת או באיש מקצוע מטעם החברה.

בסרטים שתפקידם להסביר באופן תמציתי וממוקד, ברור ובהיר, תכנים הקשורים לתפעול של מוצרים הנמכרים בשוק, של תפעול כלי עבודה ומכונות, של קבלת שירותים מהארגון, וכן של כללי בטיחות לעבודה עם ציוד, נהלי עבודה עבור עובדי החברה, ועוד.

bottom of page