top of page

הפקת סרטוני שיווק

הפקת סרטון שיווק לעסק

הפקת סרטוני שיווק נמנית על ההתמחויות המרכזיות של חברתנו, שעל לקוחותיה לאורך השנים נמנים גורמים מהגדולים והמובילים במשק, וכן עסקים, ארגונים וחברות מכל המגזרים. ההפקה מבוססת על תהליך עומק והיכרות מעמיקה עם החברה, ערכיה, חזונה, מוצרים ושירותים, קהלי יעד והמסרים העיקריים שמעוניינים להעביר, והיא כוללת ליווי וביצוע מלא מאלף ועד תו.

הפקת סרטון שיווקי עם חברתנו נעשית בפורמט חדשותי, דבר המעניק לו מימד הרבה יותר ריאלי, אמין ומקצועי, וניתן להקרינו בכל מדיה קיימת – בין אם באתר האינטרנט של הלקוח, במסכים המצויים בארגון עצמו, בכנסים וימי עיון, במכשירים ניידים למיניהם, וכן ניתן לשלחו בדואר אלקטרוני, בניוזלטרים ועוד.

את ההפקה מבצעים חברי מערכת שהינם מקצוענים מיומנים, עם ניסיון עשיר בעבודה בערוצי הטלוויזיה המובילים בישראל. כמו כן, לרשותנו עומד אולפן הצילומים המתקדם והטוב בישראל, סאן וידיאו, בו קיים כל הציוד הנדרש והמתקדם מסוגו, לרבות מצלמות FULL HD, וכל זאת מתופעל על ידי צוות בעל מומחיות מהשורה הראשונה.

מהו סרטון שיווקי

הפקת סרטונים שיווקיים נעשית בשוק בכמה פורמטים, כגון בוידיאו, באנימציה, שילוב של וידיאו ואנימציה, וידיאו בשילוב אלמנטים גרפיים, טיפוגרפיה קינטית ועוד. מדובר בסרטונים קצרים יחסית, לרוב עד כדקה של שידור, אשר מטרתם היא להציג את מה שמיוחד, את המסרים ואת היתרונות של מוצר מסוים של החברה, שירות שהיא מציעה, או של הארגון בכללותו. מכיוון שמדובר בסרטונים קצרים הרי שכל שנייה היא ברת חשיבות רבה, והסרטון חייב להיות ממוקד מאוד, ברור ותמציתי, ולתרום ליצירה של תדמית חיובית, בידול ומיתוג בקרב קהלי יעד מוגדרים היטב. הדבר נעשה על ידי הצגה ויזואלית המדברת אל הרצונות, הצרכים והשאיפות של הקהל, ובשילוב שפה ואלמנטים הלוקחים בחשבון היבטים תרבותיים, צרכניים, כלכליים ועוד.

יש לציין כי המטרות של סרטוני שיווק יכולות להיות שונות, למשל סרטים המיועדים להניע לפעולה לקוחות פוטנציאליים לביצוע קניות או לפנות לשירות, סרטים המיועדים למשקיעים פוטנציאליים בחברה ופעילותה, סרטים המיועדים לפרוץ דרך של היכרות ומיתוג בשוק חדש בארץ או בחו"ל, וכן הלאה. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לביצוע הליך אפיון מעמיק כפי שנראה בהמשך המאמר.

מדוע כדאי להפיק סרטון שיווקי

מטבע הדברים, מדובר בתחום רגיש המצוי לעיתים בתווך שבין פרסום לעיתונאות, ובעיקר על העיתונאי מוטלת החובה המקצועית לוודא את אמינות ומהימנות המידע הנמסר לו. מצד שני, ברור שגם על היח"צן מוטלת האחריות למסור דיווחים אמינים, שאם לא כן קשרים עם העיתונאים ואמצעי התקשורת לא יחזיקו מעמד.

סרטון יחסי ציבור בפורמט עיתונאי


בהנחה שהפקת סרטון שיווקי לעסק מבוצעת באופן מקצועי ונכון היא יכולה להביא תרומה גדולה למיתוג חיובי ולהגדלה של המכירות. כידוע, ישנם לא מעט אלמנטים וערוצים שיווקיים שניתן להשתמש בהם, החל בשילוט חוצות ועד לקמפיינים בגוגל ודפי נחיתה. כבודם של אלו במקומם מונח, אולם לסרטוני שיווק יש כמה יתרונות בולטים. ראשית, זהו העידן של הרשת וכל עסק, חברה וארגון המכבדים את עצמה מבקשים ליצור נוכחות דיגיטלית חזקה, בין אם באמצעות אתר האינטרנט, ברשתות חברתיות כמו יוטיוב ופייסבוק וכן הלאה.

 

הפקת סרטונים שיווקיים מאפשרת לקדם באופן משמעותי את הנוכחות הזאת ובאופן אמין ואטרקטיבי. כך למשל, בימינו מוצגים בפלטפורמות השונות ברשת אינספור סרטונים, לא פעם באיכות ירודה ובפורמטים חובבניים ואף משונים, והדבר גורם עם הזמן לחשדנות ולחוסר אמון מצד הציבור הרחב, שאינו יודע מי ומה עומד מאחורי הסרטון המוצג בפניו ומה באמת האינטרסים שלו. לעומת זאת, כאשר מפיקים סרטון שיווקי מאפשרים לקהל המטרה להכיר היטב את המוצר או השירות, או את החברה בכללותה על מנהליה ועובדים, וכך הצופים יודעים שיש גורם אמין, רציני ומקצועי מאחורי הסרט. כאמור, הפורמט החדשותי שבו אנו מפיקים סרטונים שיווקיים תורם רבות למטרה זו.

בנוסף, ראוי לזכור שסרטוני שיווק ניתנים להקרנה בקשת רחבה של פלטפורמות, נסיבות וזמנים. לדוגמא, בהחלט כדאי וחשוב לשלב את הסרטון באתר האינטרנט, ולא פעם זוהי הפלטפורמה המרכזית שהלקוח בוחר בה. זאת לאור העובדה שבסרטון ניתן לייצר חוויה שאף טקסט לא יכול להעביר, לא ברמת ההזדהות הרגשית ולא ברמת ההנעה לפעולה. למשל, תיאור של מוצר ויתרונותיו בטקסט אינו יכול להשתוות לכמה תמונות הממחישות בזמן אמת את השימוש במוצר ואת הבעיה שהוא פותר, כמו גם את שביעות רצונו של המשתמש. בנוסף, בפורמט הוידיאו ניתן להציג אנשים אמיתיים, בין אם לקוחות, עובדים או מנהלים שמספרים על המוצר או השירות, או להראות את מפעלי החברה, את קו הייצור וכן הלאה. יש רמה הרבה יותר גבוהה של אמינות הנוצרת בקרב הצופים, בהשוואה לקריאת טקסט המתאר את כל ההיבטים הללו אבל "נטול ראיות" אמיתיות. 

 

מעבר לכך, השימוש בסרטונים שיווקיים אינו מתחיל ונגמר באתר האינטרנט של החברה, כך שיש בידיכם כלי המאפשר לקדם את מטרות המיתוג ואת קידום המכירות על פני פלטפורמות וזמנים שונים. לדוגמא, ניתן להקרין את הסרטון על מסכים בבית העסק עצמו, לרוב מול הלובי וחדר ההמתנה, דבר המאפשר לממתינים להתוודע אל המסרים, המוצרים והשירותים שמעוניינים לקדם. כמו כן, את הסרטון ניתן להקרין בדוכנים באירועי קידום מכירות, במהלך טיסות של אל על, ביו טיוב ובפייסבוק, ועוד.

עוד כמה יתרונות של סרטוני שיווק

סרטון שיווקי הוא כלי נפוץ מאוד, ולא בכדי. מלבד היתרונות שכבר תוארו לעיל, הפקת סרטונים שיווקיים באופן נכון ומקצועי מתבטאת במוצר המקדם את הזדהות הצופים על ערכים, חזון ומסרים, את ההיכרות עם הלוגו וסלוגנים שונים, וכמובן את ההיכרות עם המוצר שמעוניינים לקדם. סרטון העושה זאת בשפה ויזואלית ואודיטורית נכונה מייצר אפקט רגשי ישיר ועקיף שישפיע בהמשך על העדפת המוצר, השירות או פניות אל החברה. אין ספק שההיכרות המוקדמת גם חיונית ליצירת תחושת מוכרות, כך שכשהצופה ייתקל בהמשך במוצר "על המדף" ישנם סיכויים יותר גבוהים שהוא יועדף על פני אחרים שאינם מוכרים, או שלא נקשרה אליהם תחושה חיובית.

 

מלבד זאת, לסרטון שיווקי יש כמה יתרונות מבחינת הקידום של האתר ונכנסים נוספים ברשת. בין היתר, שילוב באתר האינטרנט תורם לכניסה אל רשימת הסרטונים בגוגל ויוטיוב. כמו כן, סרטון טוב המייצר עניין ברב הגולשים באתר משאיר אותם יותר זמן, לא רק לצפייה עצמה אלא גם לבחינת תכנים נוספים, וכן מעלה את הסיכוי לביצוע פעולות שונות. כל אלו תורמים לקידום של האתר בתוצאות החיפוש של גוגל, לצד פעולות קידום נוספות. ניתן גם להשתמש בכלי ניתוח שונים הקיימים באתר על מנת לאמוד את האפקט של הסרטון על הגולשים, ומכאן להביא לשיפורים בסרטון הבא.

כיצד יוצרים סרטון שיווקי מעולה

הפקת סרטון שיווקי לעסק אינה עניין של מה בכך, וראוי לזכור כי באותה המידה שהסרטון יכול להיות כלי יעיל מאוד המקדם מכירות, מיתוג ויעדים שונים, כך הוא גם עלול לפגום במטרות אלו, או לפחות לא להועיל. רק חשבו על ההשפעה של סרטון חובבני שאינו מדבר בשפת קהל המטרה, שאינו ערוך היטב, שהתמונה בו אינה ברורה ושהאווירה איננה חיובית מספיק. סרטון שכזה בהחלט עשוי ליצור רושם חובבני ואף שלילי בקרב הצופים, ובכך לחתור תחת המטרות שלשמן הוא הופק.

על כן, כדי שסרטון שיווקי ישיג את מטרותיו ויציב רף גבוה יש לבצעו עם הליך מקצועי וסדור, המתחיל כבר בשלב האפיון ועד לעת השידור. הפקתו תיקח בחשבון שורה ארוכה של פרמטרים, כאשר העיקרי שבהם הוא החוויה שיוצר הסרטון בקרב הצופים. כאמור, מדובר לרוב בסרטון קצר שיש לנצל בו ביעילות כל שנייה כדי לפנות אל השאיפות, התפיסות, הצרכים, הרגשות של קהלי המטרה, לגרום להם להזדהות עם המסרים ואף להניע לפעולה.

לפיכך, ישנה חשיבות מרובה להגדרה ברורה של המטרות ושל הקהל שעבורו הסרטון נועד. לדוגמא, האם מדובר בסרטון שנועד לשווק ליין מוצרים הפונה אל אימהות לתינוקות, לבני נוער או לבני גיל הזהב? האם הוא מיועד לאנשים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה או נמוך? האם לאנשים המתגוררים בעיר או בכפר? האם לדתיים או לחילונים? או שאולי הסרטון נועד בכלל לעיני משקיעים, לקהל לקוחות פוטנציאליים מחו"ל, או למטרות משולבות כלשהן? רק אחרי שהוגדרו היטב קהל המטרה והיעדים (הצגת מוצר חדש, שיפור תדמית וכדומה), עוברים אל המסרים שיופיע בסרטון. מדובר במסרים שמתכתבים היטב עם הערכים של החברה, עם המיתוג הקיים שלה (למשל שילוב של לוגו וצבעים רלוונטיים), ועם החזון, ומעבירים את התחושות המבוקשות כגון אמינות, קדמה, טכנולוגיה, יצירתיות, חופש וכן הלאה.

לאחר מכן, כאשר יוצרים את התסריט עצמו, יש לזכור כי הסרטון אינו יכול להיות ארוך מדי. יש סיבה טובה לכך שמדובר לרוב בסרטונים האורכים כדקה, אולי מעט יותר לעיתים, והיא שלאנשים אין סבלנות גדולה לצפות בסרטונים. הם צופים בסרטון כדי לקבל את המידע, התחושה וסיפוק העניין שלהם, אבל יש גבול לכמה זמן ישקיע הצופה במוצר אחד. לכן, התסריט צריך להתמקד ביתרונות הבסיסיים, הגדולים והמוחשיים ביותר של המוצר, השירות או החברה, מבלי להיכנס להסברים מפורטים ברמה הטכנית או לדברי רהב משתפכים שאינם נגמרים. העניין אינו לתת רשימת מכולת של כל ההצלחות וההישגים, אלא להביא בדיוק את היתרון והמידע שיובילו לרכישה.


בתוך כך, יש להעביר היטב את מה שהלקוח עומד לקבל אם יפנה לקבלת שירות או לרכישת מוצר מסוים. לשם כך יש לדבר בשפה פשוטה וברורה שאינה מורכבת או מסובכת מדי, עם צילומים המבהירים היטב את היתרון של המוצר או השירות. לדוגמא, אם הסרטון נועד לקדם ציפוי נגד שמש לחלונות הרכב, אין צורך להתחיל לפרט אודות המרכיבים הכימיים שמהם עשוי הציפוי, ועדיף להתמקד בהשוואת ההצללה הקיימת ברכב עם הציפוי ובלעדיו.


כמו כן, ישנו ערך גדול למוחשיות והאמינות של היתרונות המוצגים, ולרוב אנשים נותנים אמינות גבוהה לחוויות של אחרים. לכן במקרים רבים כדאי שלב צילומים של לקוחות מרוצים, למשל להראות אנשים הרוכשים את המוצר, משתמשים בו ונהנים, ראיונות עם לקוחות על חוויית השימוש בהם, צילום של לקוח מקבל שירות או מספר על חוויית השירות שלו, וכן הלאה. באותו האופן, כאשר מעוניינים ליצור אמינות גבוהה נעזרים לעיתים בעובדי ומנהלי העסק עצמו. כך למשל, שילוב של כמה מילים ממנהל החברה, ממנהל מחלקה, מאיש שיווק או אפילו מעובד בקו הייצור – יכול להגביר מאוד את ההזדהות והאמון כלפי המוצר או המותג שיש מאחוריו אנשים אמיתיים שאפשר לסמוך עליהם. כל זאת, כמובן, בהתאם להגדרה של המטרות, הקונספט, הקהל וכן הלאה.

ממשיכים הלאה

 

לאחר שהסתיים שלב האפיון המקדים, נקבע הקונספט, נוצר התסריט והתקבלו ואושרו כל ההחלטות הרלוונטיות, ניתן להמשיך הלא אל הצילומים עצמם והעריכה לכל היבטיה – קריינות, גרפיקה, סאונד, מוזיקת רקע, כתוביות, אפקטים וכן הלאה. חברתנו מבצעת על כלל השלבים מתחילתם ועד סופם, ואתם מוזמנים לעיין בתיק העבודות באתר ולהתרשם מרשימת לקוחותינו, ביניהם בנק לאומי, תנובה, כי"ל, בז"ן ועוד רבים וטובים.

bottom of page