top of page

הפקת סרטון פרידה

4.jpg

מעת לעת עוזבים את מקום התעסוקה אנשים שהיו יקרים ללבנו והיוו חלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת, מהאתגרים וההצלחות של החברה. לעיתים מדובר בעובד או מנהל היוצא לגמלאות לאחר שנות עבודה ארוכות, ולעיתים אדם שדרכו המקצועית תמשיך מעתה במקום אחר. בכל מקרה, את המועדים הללו נהוג לציין בדרכים שונות המעידות על הוקרה והערכה לפועלו ותרומתו של האדם, וזאת באמצעות מתנות, ברכות וכדומה. אחת האפשרויות הפופולאריות והמכבדות ביותר היא הפקת סרטון פרידה כפי שחברתנו מציעה.

 

מה חשוב לדעת על הפקת סרטון פרידה

 

לפני שמפיקים סרטון פרידה כדאי לדעת כמה דברים. ראשית, לעיתים יהיה זה מפתה לחבר יחדיו כמה קטעים קצרים שנאגרו פה ושם בסמארטפונים של העובדים, למשל מימי גיבוש, ערבי חברה, השקת כוסית לחג וכדומה. יחד עם זאת, ראוי לזכור כי הסרטון ילווה את האדם לאורך תקופה ארוכה, וייתכן מאוד שיוצג באירוע פרידה או כחלק מאירוע אחר של החברה, וגם יצפו בו מן הסתם חברים ובני משפחה בהזדמנויות שונות. זהו סרטון המסכם שנים של השקעה וכישרון, תרומה והשקעה, ולכן עליו להיות מכובד ומכבד בהתאם. לפיכך, יש להשקיע בסרטונים כאלו מחשבה וזמן ולהפיקם באופן מקצועי ורציני כפי שמגיע לאדם שתרם והיווה חלק מחיי החברה.

מה כולל סרטון פרידה

הפקת סרטון פרידה צריכה לשלב בין מספר היבטים, וזוהי בדיוק מלאכתה של חברת הפקות רצינית ומקצועית. מצד אחד, הסרטון אינו יכול להיות ארוך מאוד, ואכן הוא יהיה בדרך כלל בן מספר דקות, על מנת להחזיק את קהל הצופים מעוניין ומאידך לא לייגע אותו. מצד שני, הסרטון כן צריך לתאר באופן ויזואלי וברור את פועלו של האדם בחברה, מבלי לגרום לתחושה של קיצור, עיגול פינות או חוסר סבלנות בעריכה.

כמו כן, יש להחליט על הקונספט של הסרטון, שיכול להיות למשל בפורמט חדשותי כפי שחברתנו מציעה, המעניק נופך מכובד, יוקרתי ואמין. בתוך כך, האווירה יכולה להיות יותר רצינית או יותר קלילה, לשלב הומור, לשלב ראיונות עם עמיתים לעבודה וגם עם האדם עצמו ועם בני משפחתו, לשלב קריינות המתארת את התפקידים שמילא והצטיינות בהם, לתאר את הישגיו של האדם ותרומתו לחברה, להראות קטעים אותנטיים שצולמו בכנסים, בימי עיון ובימי גיבוש של הארגון, וכן ברכות, צילומי סטילס, אפקטים, כתוביות ועוד.

כמובן שכדי להפיק סרטון פרידה מוצלח, יש לראותו דרך העיניים של האדם ממנו נפרדים. אמנם הסרטון מהווה חלק אינטגראלי מההשקעה הרצופה בהון האנושי, ומשפיע על כלל העובדים הצופים בו, אך בסופו של דבר זוהי מתנה הניתנת לאדם אחד. על כן, בהתאם להיכרות עימו יש לחשוב על העדפותיו, על תחומי עניינו ועל מה שירצה או לא ירצה לראות בסרט שלו. לבסוף, יש לקחת בחשבון גם את הפלטפורמות שעליהן יוצג הסרטון. לדוגמא, יש עסקים המסתפקים ביצירת מצגת פשוטה עם תמונות, כיתובים ומוזיקת רקע, דבר המגביל לא רק את איכות הסרטון אלא גם את אפשרויות הצפייה בו. לעומת זאת, הפקת סרטון פרידה רציני תתבטא באפשרות להקרינו על גבי כל מסך ולשמרו על מכשירים שונים.

הפקת סרטון פרידה לפי מסגרת התקציב

הפקת סרטון פרידה עם חברה מקצועית כרוכה בעלויות, הכוללות את עבודתם של אנשי המקצוע, את הציוד הנדרש וכן הלאה. מאחר שלעיתים התקציב העומד לרשות הלקוח אינו בלתי מוגבל, הרי שניתן למצוא פתרונות רבים לעמידה בתקציב הנתון, למשל מבחינת אורך הסרטון, הלוקיישנים בהם יצולם, טיב העריכה וכדומה. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר נוחה והוגנת, תוך התחשבות במסגרת התקציב העומדת לרשותכם.

bottom of page