top of page

סרט לגיוס לקוחות

2.jpg

הפקת סרטון לגיוס לקוחות נמנית על תחומי ההתמחות העיקריים שלנו, ורשימת לקוחותינו לאורך השנים כוללת לא מעט עסקים, חברות וארגונים מכלל המגזרים, לרבות גורמים גדולים ומובילים במשק. מדובר תהליך הפקה סדור ומעמיקה המבוסס על היכרות מצוינת שלנו עם הארגון על ערכיו, מוצריו ושירותיו, חזונות וקהלי היעד שלנו, המסרים המרכזיים שמעוניינים להעביר וכן הלאה. אנו מלווים את הלקוח מאף ועד תו לכל אורך שלבי ההפקה, החל בתהליך האפיון המפורט ועד לעריכה ולשידור בפלטפורמות שונות.

כל זאת, בדגש על סרט תדמית לגיוס לקוחות הנעשה בפורמט טלוויזיוני חדשותי, אשר מאופיין בנופך הרבה יותר מקצועי, אמין וריאלי. את הסרטון ניתן להקרין בכל המדיות הקיימות לרבות במסכים המצויין במשרדי ומתחמי החברה עצמה, בימי עיון וכנסים שהיא מארגנת, בתערוכות ובאתר האינטרנט שלה, בערוץ היוטיוב, בשליחה של ניוזלטרים ודואר אלקטרוני, ועוד.

על הפקת סרטי גיוס לקוחות אמונים חברי המערכת שלנו, כולם מקצוענים בעלי מיומנות גבוהה וניסיון רב בערוצי הטלוויזיה המובילים בארץ. בנוסף, לרשות לקוחותינו עומד אולפן סאן וידיאו, הנחשב לטוב והמתקדם ביותר בישראל, ובו מצוי כל הציוד הנדרש החל במצלמות FULL HD ועד למיקרופונים ומסך ירוק. את הציוד מתפעל צוות בעל ניסיון עשיר והמומחיות הגבוהה ביותר שאפשר לבקש.

כמה מילים על סרטוני גיוס לקוחות

סרטון לגיוס לקוחות ניתן להפקה במספר פורמטים, למשל באנימציה, בוידיאו או בשילובים שלהם, עם טיפוגרפיה קינטית, עם אלמנטים גרפיים ועוד, וכאמור גם בפורמט החדשותי בו אנו מתמחים. יחד עם זאת, המשותף לסרטונים אלו הוא אורכם הקצר יחסית, לרוב עד שישים שניות, וזאת עקב שיקולים שונים הקשורים לעלויות שידור ובעיקר לקשב הקצר של הציבור כיום.

במהלך הדקה הזו (פחות או יותר) יש להציג את האלמנטים המקדמים את גיוס הלקוחות, בין אם מדובר בהצטרפות לשירות, רכישת מוצר, או לכל הפחות המשך עניין בסרטונים המוצגים בערוץ היוטיוב ובאתר החברה, המשך הרשמה לקבלת חומרים שיווקיים בדואר האלקטרוני, וכדומה. הסרטון יציג למשל את מה שמיוחד ואת היתרונות של מוצר או שירות מסוים, או של החברה בכללותה, ומאחר שהוא קצר יחסית יש לנצל באופן אופטימאלי כל רגע וכל שנייה. במילים אחרות, זהו סרטון ממוקד, תמציתי וברור המקדם את התדמית החיובית, מבדל את החברה או המוצר ממתחרים, מראה איזו בעיה פותר השירות עבור הלקוח, ובתוך כך שומר על הקו המיתוגי הקיים ומחזק אותו בקרב קהלים מוגדרים. כל זאת באמצעות הצגה ויזואלית הפונה אל הצרכים, הרצונות והשאיפות של קהל היעד המוגדר, תוך שילוב אלמנטים ושפה המתחשבים בהיבטים צרכניים, כלכליים, תרבותיים וחברתיים.

ניתן להבין, אם כן, כי הפקת סרט גיוס אפקטיבי אינה עניין של מה בכך, והיא נשענת במידה רבה על תהליך אפיון מקצועי ומדויק כפי שיתואר בהמשך המאמר. יחד עם זאת, במידה והמלאכה נעשית על ידי חברה מקצועית ורצינית, בעלת ניסיון רב והצלחות מוכחות כחברתנו, סרטון לגיוס לקוחות יכול להביא להישגים מרשימים.

למה בכלל להפיק סרטון גיוס לקוחות

כאמור, אם הפקה של סרט תדמית לגיוס לקוחות מבוצעת בצורה נכונה ומקצועית, היא בהחלט עשויה לתרום למיתוג החברה ואף להגדלת המכירות. מאידך, לכל ידוע שקיימים ערוצים וכלים רבים שבהם ניתן להשתמש לצרוך גיוס לקוחות, החיל בשלטי חוצות ועד לקמפיין ממומן בגוגל. אמנם, לכל אחד מהכלים יש את היתרונות והאיכויות שלו ואיננו מזלזלים בהם חלילה, אלא שלסרטון גיוס לקוחות יש מספר יתרונות מובהקים.

כך לדוגמא, אנו חיים בעידן דיגיטלי שללא ספק השפיע עמוקות על העולם העסקי. כיום כל חברה המכבדת את עצמה מעוניינת ליצור נוכחות חיובית ובולטת בדיגיטל, למשל דרך אתר האינטרט וברשתות החברתיות. סרט גיוס לקוחות מאפשר לקדם מאוד את הנוכחות המבוקשת ולעשות זאת בצורה אטרקטיבית, מזמינה ואמינה. אם נזכור שבימינו קיימים אינספור סרטונים שמתרוצצים ברשת, לעיתים קרובות באיכות נמוכה ובפורמט חובבני, נבין מדוע הציבור הפך ליותר ויותר חשדני לגבי התכנים המוצגים והאינטרסים שמאחוריהם. מאידך, סרטון לגיוס לקוחות המופק בפורמט חדשותי רציני ובהיר, מאפשר לקהל להכיר מצוין את החברה, המוצר או השירות, ובתוך כך לראות ולהרגיש שיש גורם מקצועי, רציני ואמין מאחורי הסרט שניתן לסמוך עליו. 

עוד חשוב לזכור שאת סרטון גיוס הלקוחות תוכלו להקרין בשורה ארוכה של פלטפורמות, בנסיבות ובזמנים שונים. למשל, חלק גדול מהלקוחות הפוטנציאליים של החברה עשויים להגיע אליה לראשונה באמצעות דף נחיתה או ישירות לאתר האינטרנט שלה, לכן חשוב ומומלץ לשלב את הסרטון בתוך האתר. כמובן שאם כבר משקיעים את הממון בקמפיין ברשת חשוב מאוד שהסרטון (והאתר בכללותו) יהיה מקצועי בהתאם, כאשר סרטון מסוגל לייצר חוויה שלא ניתן להעביר בטקסט מבחינת ההנעה לפעולה וההזדהות הרגשית. לדוגמא, אפילו אם יש באתר כמה תמונות להמחשת המוצר, ברור שהוא אינו יכול להשתוות לסרטון המציג את יתרונותיו וממחיש בזמן אמת את הפתרון שהוא נותן לבעיה מסוימת, את אופן השימוש בו ואת שביעות הרצון של הלקוחות.

כמו כן, גיוס לקוחות עם סרטון מאפשר להציג אנשים אמיתיים כגון מנהלים, עובדים או לקוחות שכבר רכשו מוצר או קיבלו שירות ומספרים עליו, וניתן גם להראות את מפעל החברה, משרדיה, קו הייצור שלה וכדומה. במילים אחרות, סרטון מייצר רמה גבוהה בהרבה אל מוחשיות ואמינות יחסית לתמונות סטילס או טקסטים המתארים יתרונות או מפרטים, אבל אין הם מציגים הוכחות ממשיות.

כמובן שהשימוש בסרטון גיוס לקוחות הולך הרבה מעבר לאתר האינטרנט, ולמעשה הוא מהווה נכס בידי החברה המאפשר לקדם מכירות ומטרות שיווקיות בזמנים שונים ובמגוון פלטפורמות. כך למשל, סרטון כזה ניתן להקרנה על גבי מסך מובנה בתוך ביתן בתערוכה בה החברה משתתפת. כמו כן, ניתן להקרינו על פני מסכים המצויים במשרדי או מתחמי החברה, אליהם נכנסים מתעניינים או עוברי אורח. בנוסף, הסרטון ניתן להקרנה בפייסבוק של החברה, בערוץ היוטיוב שלה, באירועי קידום מכירות ועוד.

מה עוד נותן לכם סרטון גיוס לקוחות

 

סרט תדמית לגיוס לקוחות מספק עוד מספר יתרונות בולטים, העומדים מאחורי הביקוש הרב להפקות כאלו בשנים האחרונות. סרטון מקצועי ורציני המופק על ידי חברה שיודעת היטב מה היא עושה, מקדם את ההזדהות הרגשית של הצופים עם המסרים המבוקשים, הנוגעים לערכים, ליתרונות ולפתרונות שמציעה החברה, ועל הדרך גם את ההיכרות עם החזון שלה, סלוגנים, לוגו וכל הקשור למיתוג. כל זאת, ביחד עם היכרות קרובה עם מוצר או שירות ספציפי שרוצים לקדם, מייצרים באופן מודע ופחות מודע הטיה חיובית כלפי המוצר ולכן העדפה שלו מול אחרים מכאן והלאה. 

כפי שאמרנו, סרטון לגיוס לקוחות יכול להוות נכס בכל הקשור למדיה הדיגיטלית. לדוגמא, כאשר משלבים אותו באתר האינטרנט של החברה הדבר תורם לכניסה לרשימת הסרטונים ביוטיוב ובגוגל. בנוסף, סרטון עם תסריט המבוסס על "סיפור" טוב וחומרי צילום מצוינים, ישאיר את הצופים מעוניינים ואף מרותקים, ימשוך אותם להתעניינות בתכנים נוספים באתר או בערוץ היוטיוב, ואף יביא אותם לבצע פעולות רצויות כמו הרשמה לרשימת תפוצה, פנייה לקבלת שירות או רכישת מוצר. כל אלו נבחנים ומחושבים על ידי מנוע החיפוש של גוגל ומנועים נוספים, דבר המקדם את הדירוג של האתר בתוצאות החיפוש. בנוסף, באמצעות כלי ניתוח שונים של האתר אפשר לבחון את האפקט של הסרטון ברמות שונות, לבצע התאמות ושינויים ולשפר את הסרטון הבא בהתאם.

איך עושים את כל זה?

 

למרבה הצער, יש בעלי עסקים ומנהלי חברות הסבורים כי הפקת סרטון לגיוס לקוחות היא משימה פשוטה, שניתן להשאירה בידיה גורמים חצי-מקצועיים במקרה הטוב. אבל חשוב להבין שבאותו האופן שסרטון כזה עשוי להועיל מאוד לקידום המכירות ולהגדלת מעגל הלקוחות, הוא גם עלול להזיק ליעדים אלו או לכל הפחות לא לעזור. אין זה קשה מדי להבין כיצד מרגיש ומה חושב ציבור מסוים, הצופה בסרטון חובבני שאל נערך כראוי, שלא מדבר בשפה שלו, שהאווירה בו אינה ברורה או לא מספיק חיובית, ושהצילומים בו אינם מעולים. אכן, סרטון כזה עלול לחתור תחת אותן המטרות שבגינן הפיקו אותו, ולייצר לחברה תדמית חובבנית ואפילו שלילית.

לפיכך, על מנת להשיג את היעדים ולהציב סטנדרט גבוה, יש להפיק סרט תדמית לגיוס לקוחות בתהליך מסודר, מקצועי וציני החל בשלב האפיון ועד ההעלאה לשידור. תהליך ההפקה מתייחס לקשת רחבה של היבטים, ובראש ובראשונה אל החוויה שאנו מעוניינים ליצור אצל הצופים. כאמור, סרטון שכזה יהיה בדרך כלל קצר ויש לנצל כל שנייה בו במלואה על מנת לפנות נכון אל הרגש, אל הצורך, אל הבעיה, אל התפיסה ואל השאיפה של הצופה, ובתוך כך להביא להזדהות עם המסרים ולהניע לפעולה.

בדיוק מסיבה זו מתחילה ההפקה עם תהליך אפיון מעמיק, הבוחן בין היתר את החברה עצמה ואת קהל היעד. כך למשל, האם הסרטון אמור לפנות לבני גיל הזהב, למעמד סוציו-אקונומי מבוסס ואמיד או אל קהל עממי, האם לאימהות לתינוקות, לדתיים, לחילוניים וכן הלאה. בנוסף, יש הבדל עצום בין סרטון המיועד למשל לחברת הייטק צעירה המעוניינת להיות מזוהה עם מסרים כגון יצירתיות, חופש, חשיבה מקורית, קדמה וטכנולוגיה, לבין חברת פיננסים המעוניינת להעביר בסרטון מסרים של אמינות, יציבות, ביטחון, משפחתיות ומקצוענות.

בתוך כך, יש לתת את הדעת על הקו המיתוגי שכבר קיים בחברה, כגון הלוגו, הצבעים וסלוגנים שולטים, התדמית שעימה החברה כבר מזוהה, או שמא מעוניינים לשנות את התדמית לכיוון מסוים. יש גם לזכור שאנשים בסופו של דבר מתבוננים בסרטון על מנת לקבל מידע ותשובה לשאלות בסיסיות שלהם, והם לא יתעכבו יותר מדי על מוצר או שירות אחד לאור ההיצע הרב הקיים בשוק. לכן, התסריט שכותבים עבור הסרטון חייב להיות ממוקד מאוד ביתרונות המוחשיים והבסיסיים של המוצר, החברה או השירות שלהם, בלי להתעכב על הסברים טכניים מורכבים או התגאות והשתפכות בלתי נגמרת. מה שאנו מעוניינים לתת לצופה הוא בדיוק את המידע שיוביל אותו לביצוע הפעולה המבוקשת, ולא להתחיל לספר לו את כל סיפור חיינו.

מלבד זאת, ראוי לזכור כי אנשים מקנים אמינות גבוהה לחוויותיהם של אחרים. לכן, לצד הצגת המוצר, פתרונותיו ויתרונותיו באופן מוחשי, ממוקד וברור, כדאי לא פעם לשלב צילומים וראיונות של לקוחות מרוצים. לדוגמא, ניתן להראות אדם הרוכש את המוצר, משתמש בו ונהנה ממנו, אפשר לראיין לקוח על חוויית השימוש, ניתן להראות לקוחות מקבלים שירות ומספרים על חווייתם, וכדומה. בצורה דומה ניתן להיעזר בעובדים ומנהלים בעסק, כאשר שילוב של מספר מילים מהם עשוי להגביר את האמון במוצר וההזדהות עימו.

תהליך הפקה מלא

 

כפי שניתן להבין הפקת סרטון לגיוס לקוחות אינה עניין של מה בכך, ויש לבצעה עם הרבה מחשבה מקדימה ולאור ידע וניסיון רב. שלב האפיון המקדים שבו מוגדר הקונספט משפיע באופן מהותי על בחירת התכנים ועל בניית התסריט. רק אחרי שכל הבחירות וההחלטות הרלוונטיות התקבלו, אנו יכולים להמשיך אל מלאכת הצילום עצמה שעשויה לכלול צילומי אולפן ושטח, ראיונות, צילומי מסך ירוק וכן הלאה. עם תום הצילום ואיסוף החומרים מתחיל השלב הבא של העריכה על כל חלקים, ביניהם הוספת גרפיקה, קריינות, כתוביות, אפקטים, מוזיקת רקע וכיוצא בזאת. חברתנו אמונה על הפקת הסרטונים מאלף ועד תו ומאחוריה שורה ארוכה מאוד של פרויקטים מוצלחים בתחום. הנכם מוזמנים להתרשם מתיק העבודות שלנו המוצג באתר וכן מרשימת לקוחותינו המונה למשל את חברת תנובה, בנק לאומי, בז"ן, כי"ל ועוד.

bottom of page