top of page

סרטון לשימור עובדים

5.jpg

שימור עובדים הוא מהמשימות הבסיסיות והחיוניות של ההתנהלות השוטפת בחברות מכל המגזרים, ונושא זה יכול להתבטא באופנים רבים. אחת הדרכים לתרום לשביעות רצונם הכללית של העובדים, להזדהותם עם העסק ולהערכת התנאים שניתנים להם, הינו סרטון לשימור עובדים כפי שחברתנו מפיקה בפורמט חדשותי.

 

כמה מילים על שימור עובדים

 

לאורך העשורים האחרונים הלכה והתגבשה ההבנה במגזר העסקי, כי המשאב החשוב ביותר העומד לרשות ארגונים וחברות הוא ההון האנושי. מדובר באנשים אשר בגיוס ובהכשרתם הושקעו לא מעט מאמצים, וכן בשביעות רצונם המובילה להגברת התפוקה והביצועים. יחד עם זאת, דווקא לאור הבנת החשיבות של ההון האנושי קיימת כיום תחרות לא פשוטה על אנשי מקצוע ובעלי ניסיון, כאשר חברות מתחרות מנסות למשוך אליהן עובדים מיומנים ומנוסים, יצירתיים ומוכשרים, על ידי מתן תנאים טובים יותר.

על כן, אחד ההיבטים הבסיסיים בהתנהלותו של ארגון, המשתייך מעיקרו למחלקת כוח האדם וההנהלה, הוא שימור עובדים באמצעים שונים. כך לדוגמא, מושקעים לא מעט כספים ומחשבה ביצירת סביבת עבודה נוחה, מפרגנת ובריאה התורמת לאווירה הכללית ולשביעות הרצון של העובדים. כמו כן, תמיד נלקחים בחשבון היבטים כמו הכשרות מקצועיות, שליחת עובדים ללימודים וכמובן קידום הקריירה, מה שמעניק פתח וציפייה להמשכיות העבודה באותו הארגון. בנוסף, כיום פורח שוק הסדנאות, ימי הגיבוש וימי הכיף אשר מטרתם להראות את השקעת והערכת החברה לעובדיה, ועל הדרך לגבש וללכד אותם לכדי קבוצה המעוניינת לעבוד יחדיו ולחתור למטרות משותפות. לכך מצטרפים כמובן תנאי העסקה המתבטאים למשל בגמישות השעות, במשכורת, ברכב, במתנות לחגים, בתנאים הסוציאליים וכן הלאה. כאמור, אחד האמצעים היותר אפקטיביים לתרום למטרה זו, היא הפקת סרטון שימור עובדים.

מה מאפיין סרט שימור עובדים

סרטון לשימור עובדים הוא למעשה סרט תדמית שאותו ניתן להפיק בפורמטים שונים. יחד עם זאת, כאן אין הכרח שהסרטון יהיה קצר מאוד בן דקה או שתיים, שכן אינכם תלויים בקשב הקצר של משקיע, תורם, לקוח פוטנציאלי וכן הלאה. למעשה, בסרטונים אלו ניתן להאריך יותר, אפילו לרבע שעה ולמעלה מכך, שכן הדבר מאפשר לשדר את ההשקעה בעובדים ואת יתרונות הארגון עבורם בצורה יותר מפורטת ומשכנעת. את הסרטון ניתן להקרין למשל באירוע השקת כוסית לרגל חגים, באירוע סיום פרויקט מוצלח, בימי כיף וגיבוש שמארגנים לעובדי החברה, וגם ניתן להעלותו לצפייה בכל זמן ומכל מקום באתר האינטרנט של החברה, בערוץ היוטיוב שלה, לשלוח לעובדים בווטסאפ ובמייל, וכדומה.

הסרטון עצמו עשוי להתמקד למשל בהצלחותיה של החברה בתקופה האחרונה ובפועלה לאורך השנים, להציג את סביבת העבודה ויתרונותיה ביחס למה שקיים בענף, להציג את תרומתם של מוצרים ושירותים ללקוחות, להציג קטעים שצולמו במהלך פעילויות גיבוש שונות, להביא את הווי היומיום בחברה, ועוד. התכנים ייבחרו ויצולמו בהתאם להגדרת הקונספט בתהליך האפיון.

אפיון של סרטון שימור עובדים

יש להבין כי סרטון שימור עובדים המופק באופן מקצועי ורציני בהחלט יכול לתרום להשגת המטרה הראשית, ולהוות נדבך משמעותי בהשקעת הארגון בתחום. אכן, סרטון כזה בהחלט יכול לשכנע, הן ברמת החשיבה והן ברמת הרגש, בדבר היתרונות של העבודה בארגון והיות חלק מפועלו. יחד עם זאת, סרטון המופק באופן חובבני יחמיץ את ההזדמנות במקרה הטוב, ובמקרה הרע ישדר דווקא את ההיפך – חוסר יכולת מקצועית ו/או היעדר השקעה כשהדברים מגיעים לעובדים. על כן, אם החלטתם ללכת על שימור עובדים עם סרטון, חשוב שתבצעו את ההפקה עם חברה מקצועית ורצינית המבצעת תהליך סדור ומפורט.

כשלב ראשון יש לבצע אפיון של הסרטון, שהרי כל חברה שונה מבחינת אוכלוסיית העובדים בה ואופי פעילותה. כך למשל, יש הבדל בין סרטון לשימור עובדים המיועד לחברת הייטק לבין מפעל בתחום הפלסטיקה או הטקסטיל, וקיים הבדל בין קהל המורכב ברובו מאנשים מבוגרים או צעירים, נשים או גברים, חילונים או דתיים וכן הלאה. כמו כן, יש לאפיין את הסרטון בהתאם לרוח המיוחדת של הארגון, הערכים והחזון שלו, כך שהתכנים וה- "סיפור" של הסרט יהיו גם מסקרנים, גם משכנעים, גם מעוררי השראה ומוטיבציה, וגם עולים בקנה אחד עם ה- "אני מאמין" של הארגון.

המרכיבים של סרט שימור עובדים

 

התכנים של סרטון שימור עובדים יכולים להיות מגוונים מאוד, ורצוי מאוד שישלבו צילומים בזמן אמת ומהשטח, להבדיל ממניפולציות גרפיות או סיסמאות ריקות מתוכן. כך לדומא, ניתן לשלב סרטון צילומי וידיאו או סטילס שצולמו בימי כיף וגיבוש או באירועים מיוחדים של החברה, ובהתאם לתסריט שייכתב לסרטון ניתן לקיים ראיונות עם עובדים ומנהלים, ראיונות שטח עם לקוחות, צילומים בליווי קריינות, צילומים הנערכים בנקודות מכיר ושווקים, במשרדי החברה ובמפעל שלה, צילומי מסך ירוק, אולפן, וזאת לצד כל הקשור בעריכה, מוזיקת רקע, אפקטים וכן הלאה. 

עבור כל התכנים והמטרות האלו מספק מענה מצוין הפורמט החדשותי טלוויזיוני שבו חברתנו מתמחה. זהו פורמט המעניק לסרטון מימד רציני ואמין, מסקרן ומשכנע, ומשדר לעובדי החברה השקעה, רצינות ומקצוענות.

bottom of page