top of page

הפקת פרסומות בפורמט טלוויזיוני חדשותי

הפקת סרטון שיווק לעסק

פרסומות הן לחם חוקם של עסקים וחברות מכל מגזרי המשק, והן משודרות בכל מדיה אפשרית, החל מערוצי התקשורת הקלאסיים בטלוויזיה וברדיו ועד למדיה הדיגיטלית לגווניה. חברתנו מתמחה בהפקת סרטי פרסומות בפורמט טלוויזיוני חדשותי המעניק לתוכן רמה גבוהה במיוחד של אמינות ואתנטיות. סרטונים אלו מופקים על ידינו לקשת רחבה של לקוחות, ביניהם מהגדולים והמובילים בישראל, באמצעות צוות מנוסה ביותר של כתבים, עורכים ואנשי מקצוע שמאחוריהם שנים של עבודה בערוצי הטלוויזיה בארץ. כמו כן, לרשות לקוחותינו עומד האולפן המתקדם מסוגו בישראל, סאן וידאו, המתופעל על ידי צוות מיומן וכלל לצד מצלמות FULL HD את כל הציוד הנדרש לצילומי פנים וחוץ.

כמה מילים על הפקת פרסומות בפורמט חדשותי

כאמור, על לקוחותינו נמנים גורמים מהגדולים והמובילים במשק כגון תנובה, כי"ל, בז"ן, דואר ישראל, בנק לאומי, בזק בינלאומי, אל על, עמידר, קופת חולים כללית ועוד. גורמים אלו ועוד רבים נוספים כבר מבינים את היתרון של צילום פרסומות בפורמט החדשותי.

כידוע, פרסומות מקיפות אותנו מכל עבר ברחוב ובמסכים למיניהם, ובמידה רבה הציבור פיתח חשדנות לגביהן. אכן, אנשים מבינים היטב שמנסים למכור להם משהו, וזהו "ההסכם" הבלתי כתוב בין הצופה, המפרסם והמדיה בה הפרסומת מוצגת. לפיכך הפקת פרסומות חייבת לצלוח, בין היתר, את המכשול של אמון הצופים וזאת לצד מרכיבים משמעותיים כגון יצירת עניין, הנעה לפעולה, תיאור יתרונות המוצר או השירות, שמירה על קו מיתוגי נכון וכן הלאה. 

הפורמט החדשותי נותן מענה לסוגיות אלו ונוספות, ועושה זאת בדרך מיוחדת. אמנם מדובר בפרסומות לכל דבר מבחינת מטרותיהן, אולם הן מצולמות ומשודרות כשידור אולפן או שידור מהשטח. לדוגמא, הן כוללות "תחקירים", ראיונות עם עובדים ומנהלים בחברה, צילום של לקוחות המקבלים שירות, צילומי שימוש במוצר וראיונות על לקוחות על חוויית השימוש, צילומים של מפעלי החברה, סקירות של הצלחותיה ופועלה וכן הלאה. הבדל משמעותי בין סרטונים אלו לבין צילום פרסומות בפורמטים מקובלים אחרים, הוא תחושת האמינות והאותנטיות של הסרט.

כך למשל, בפורמט החדשותי קל מאוד לשלב בין אלמנטים שיווקיים המקדמים מכירות ומוניטין, לבין מתן מידע נאות לצופים. עצם הצפייה בפורמט של אולפן, של ראיונות וכתבת שטח יוצרת תחושה מציאותית והרבה יותר אמינה בקרב הצופים. גם העובדה שבפורמט הזה רואים אנשים אמיתיים, בעלי תפקידים ולקוחות, להבדיל משחקנים כאלו ואחרים, יוצרת יותר אמינות וגם תחושה של הזדהות אצל הצופה, כאשר הדגש הוא פחות על סיסמאות שיווקיות מפוצצות ובנאליות ויותר על מתן ערך לצופים.

כיצד מפיקים פרסומת מעולה

הפקת פרסומות לטלוויזיה, לאתר האינטרנט של החברה, לערוץ היוטיוב שלה, לרשתות החברתיות או לכל פלטפורמה אחרת, חייבת להתבצע בצורה מקצועית ונכונה. השגת היעדים כגון הגדלת מעגל הלקוח, חיזוק המכירות של מוצר מסוים, קידום תדמית מבוקשת וכן הלאה – אינה מובנת מאליה. לשם כך יש לבצע תהליך עומק מוסדר ובעל מספר שלבים, וצריך לזכור כי הפקת סרט פרסומת באופן חובבני עלולה לחזור אל הארגון כבומרנג. 

הפורמט החדשותי בהחלט נותן מענה ליעדים שונים של הפקת סרטי פרסומת, והוא מבוצע בתהליך מאורגן מאלף ועד תו ברמת דיוק גבוהה מאוד. התהליך מתחיל באפיון מעמיק אשר בראש מעייניו עומדת החוויה שאנו מעוניינים להעביר לצופים. יש לזכור כי מדובר בסרטונים יחסית קצרים ולכן צריך לנצל היטב כל שנייה להשגת האפקט המבוקש, עם תכנים ומסרים היוצרים יחדיו סיפור קוהרנטי ומעורר רגש ופעולה. לפיכך, עלינו להגדיר במדויק מיהו קהל היעד ומהן השאיפות, הצרכים, הרגשות והתפיסות שלו, ומכאן להחליט על המסרים שיגרמו לאפקט המבוקש. עלינו להבין למשל אם הקהל הינו עירוני או כפרי, ממעמד סוציו אקונומי גבוה או נמוך, נשים או גברים, צעירים או בני גיל הזהב, או אולי הציבור בכללותו.

עלינו גם להגדיר היטב את היעדים של הפרסומת ואת המסרים המשתלבים עם ערכי החברה, המיתוג שלה והחזון, ויוצרים את התחושה המבוקשת כגון החיים הטובים, רצינות ומקצוענות, קדמה וטכנולוגיה וכן הלאה. לאחר מכן, ביצירת התסריט יש לשים דגש רב על "סיפור" נכון הממחיש את היתרונות הגדולים, המוחשיים והבסיסיים של המוצר או השירות שאותו מפרסמים. בדרך כלל אין זמן על מנת לפצוח בהסברים טכניים מפורטים או בהשתפכויות מתגאות ארוכות, ולו בשל סבלנותם הקצרה של הצופים בימינו. במילים אחרות, יש ליצור סיפור מעניין ואף מרתק מצד אחד, אך תמציתי, ברור, פשוט ומדויק מאוד מצד שני.


כאמור, במרבית המקרים נשים את הדגש על האמינות והמוחשיות, בין אם מדובר ברכישת מוצר, בקבלת שירות או בחיזוק תדמיתה של החברה. לפיכך, לרוב נבחר לשלב צילומי לקוחות מרוצים, ראיונות על חוויית הקנייה והשימוש, ראיון קצר עם מנהל בחברה או אפילו עובדים מקו הייצור – מה שמדביר את ההזדהות ברמה האנוש ואת האמון בתכני הפרסומת.

מה עושים עם סרט פרסומת לטלוויזיה או מדיה?

אחד היתרונות הגדולים של סרט פרסומת בפורמט חדשותי הוא שניתן לעשות בו שימוש מגוון מאוד. למעשה, מדובר בנכס העומד לרשות החברה שניתן להציגו למשל בכנסים ותערוכות, באירועי קידום מכירות, במסכים שקיימים במתחמי ומשרדי הארגון, וכמובן ברשת האינטרנט – באתר של החברה, בערוץ היטיוב שלה ובפלטפורמות נוספות. לפיכך, סרטון המופק באופן מקצועי ורציני יכול לזכות לחשיפה נרחבת מאוד, ולעיתים אף להפוך לויראלי, כאשר ניתן לצפות בו מכל מכשיר, מכל מקום ובכל זמן. יתר על כן, הסרטונים תורמים לחיזוק הנוכחות של החברה במדיה הדיגיטלית, תורמים לקידום אתר האינטרנט שלה ולמספר הכניסות אליו, ולפיכך משרתים את מטרת קידום המכירות וחיזוק המוניטין בדרכים ישירות ועקיפות.

bottom of page